Aktuální insolvence a způsob oddlužnění

Rozhodli jste se, že právě insolvence neboli oddlužnění bude tím způsobem, který se vydáte ve chvíli, kdy máte neřešitelné dluhy? Správná volba. Podívejme se společně na možnosti aktuální insolvence a způsob oddlužnění. Je třeba říci, že od minulých let se řada věcí výrazně změnila. A to k lepšímu.

Aktuální insolvence a způsob oddlužnění nabídnou dvě možnosti řešení svých dluhů

První možnost je klasická a tak s ní samozřejmě začneme. Jedná se o cestu, kdy máme schválený splátkový kalendář, který může trvat až po dobu pěti let, po kterou pravidelně splácíme naše závazky. To ale není jediná možnost, kterou aktuální insolvence a způsob oddlužnění nabídnou. Stejně tak musíme připomenout i možnost odprodeje našeho majetku. Rázem získáme peníze navíc a ty můžeme na úhradu našich dluhů také použít. To se může hodit při oddlužnění nemovitosti, kdy nechceme, aby ji získal exekutor.

Oddlužnění umí řešit problémy každé fyzické osoby

V minulosti patřilo mezi hlavní podmínku to, že při své konkrétní žádosti o odlužnění jste museli být zaměstnaní. I to se změnilo, jelikož dnes může být vše schváleno nejenom zaměstnancům, ale i podnikatelům. Ano, aktuální insolvence a způsob oddlužnění totiž dovoluje i možnost, při kterém mluvíme takzvaně o oddlužnění OSVČ. A abychom byli konkrétní, už to nemusí být jenom dluhy soukromé, ale za dodržení určitých podmínek i ty podnikatelské.

Díky oddlužení vám může být mnoho dluhů odpuštěno

To hlavní, co aktuální insolvence a způsob oddlužení nabídnou, to se týká konkrétního řešení vašich dluhů. Během předepsaného pětiletého období totiž není nutné uhradit vše. Stačí udělat pro své oddlužení maximum. Pokud se tak stane, může vám být definitivně odpuštěno až 70 % všech vašich závazků a vy přesto vycházíte s čistým štítem. A jak na to? Některé možnosti vám může vypočítat i naše kalkulačka oddlužnění, stejně jako vám může vše zajistit náš online a nonstop dostupný oddlužovací poradce.