Jak zvládnout oddlužnění

Pro každého, kdo má zájem využít oddlužení, se jedná o zcela novou a doposud neznámou činnost. Je to mimo jiné dáno také tím, že požádat si o oddlužnění můžeme jenom jednou za život. Podívejme se proto na několik bodů, jak aktuální oddlužnění nemovitosti, ale i zbavení se dalších závazků pohodlně zvládnout.

Základem každého oddlužnění je sepsaná žádost

To hlavní, bez čeho se v současné době zaručeně neobejdeme, to je nutnost sepsání konkrétní žádosti o oddlužnění. Ta by měla obsahovat nejenom naše identifikační údaje, ale i informace o našem dluhu, stejně jako musí obsahovat informace o příjmech. A to jak o těch, které máme, tak i o těch, které plánujeme. Nezapomínejme také na to, že nemusíme být nutně jenom zaměstnancem, protože možné je realizovat i oddlužnění OSVČ.

Po sepsání žádosti o oddlužení je třeba její podání

Jaké hlavní náležitosti by měla taková žádost mít, to již víme. Připomeňme však, že aktuální insolvence a způsob oddlužnění může vyžadovat také soupis našeho majetku, nebo také návrh splátkového kalendáře, na následující pětileté období. Pokud i toto máme sepsáno, je možné svůj požadavek na oddlužnění podat. Kde konkrétně? Je to soud, který přísluší pod místo našeho trvalého bydliště. Následně nám nezbývá nic jiného, než na schválení nebo zamítnutí žádosti, popřípadě na výzvu spojenou s tím, abychom některé konkrétní údaje v naší žádosti doplnili, jinak ke schválení nebude z administrativních důvodů moci dojít.

Celý proces lze zvládnout i pohodlně, z pohodlí domova

Výše uvedené informace se týkají toho, kdy se do celého procesu pustíme sami. Je ale ještě druhá možnost, jak oddlužnění zvládnout. Ta je spojena s možností, kterou vám nabízíme my. A to služby spojené s kompletním vyřízením všeho, co souvisí s vašimi dluhy. První krok je přitom více než snadný. K dispozici vám je kalkulačka oddlužnění, která po vás bude chtít několik základních informací, které následně vyhodnotí zkušený online poradce.