Oddlužnění a jeho výhody

Vyřešit své dluhy správně je rozhodně tou nejlepší cestou, jak se jich zbavit. Díky aktuálně nastaveným možnostem je zcela určitě tou nejlepší variantou takzvané oddlužnění. Tedy metoda, na základě které využijeme zákonných možností k tomu, abychom si požádali o oddlužnění nemovitosti, nebo třeba jakýchkoliv jiných našich dluhů. A jaké jsou výhody?

U oddlužnění nemusíte nutně uhradit všechny své závazky

První výhoda je spojena s tím, že není nutné vždy nezbytně uhradit všechny své dluhy. To je dobrá zpráva pro toho, kdo si myslí, že jeho závazky už jsou skutečně neřešitelné. Naštěstí mu oddlužení dokáže pomoci v tom, že mu může být až 70 % dlužné částky definitivně odpuštěno. Totéž může být výhoda i pro vás, a přesto vyjdete z celého procesu s čistým štítem. Aktuální insolvence a způsob oddlužení toto zkrátka umožní.

Požádat o oddlužení si může každá fyzická osoba

Zatímco v minulosti byly podmínky náročnější, aktuálně je vše poměrně benevolentní, díky čemuž je možné požádat si jak k oddlužení jako zaměstnanec, tak i požádat si o oddlužnění OSVČ. Zajímavým faktem je to, že i když dluhy by měly být výhradně soukromé, je možné v některých případech řešit i závazky spojené s naším podnikáním. Jak na to a co je proto třeba udělat? S tím vám dokážeme poradit. K dispozici je pro vás kalkulačka oddlužnění a náš poradce, kteří dokážou poradit i vám samotným.

Splácet závazky lze několika způsoby

Oblíbenou formou je určitě ta základní, kterou není nic jiného, než možnost domluvit si splátkový kalendář. Díky jeho pětiletému trvání tak není problém rozložit si částky tak, aby měsíční platba byla co nejnižší. Stejně tak vám ale oddlužnění umí nabídnout i možnost mimořádných plateb. A to na základě částek, které získáte za prodej svého majetku, jelikož ten vám rozhodně není nijak blokován.