Oddlužnění nemovitosti

Dluhy mohou vzniknout z různých příčin. Vždy byste však měli vědět, jakými způsoby je vlastně řešit. Nejlepší volbou je určitě oddlužnění, které je zákonnou cestou, jak se zbavit současných závazků, a to nejenom s ohledem na jejich různou velikost, ale i s ohledem na jejich různé typy. Výjimkou totiž nemusí být třeba ani oddlužnění nemovitosti, které je dnes tolik vyhledávané.

Oddlužnění nemovitosti je cestou, jak svou nemovitost zachránit

Je celá řada půjček, které jsou spojeny s tím, že musíte zastavit svůj dům, nebo byt. Pokud nastane problém, může si daný věřitel na vaši nemovitost činit nárok. A tomu umí oddlužnění nemovitosti zastavit. Pokud se totiž vrhnete právě na tuto cestu, schválí vám soud možnost řešit své dluhy třeba standardním splátkovým kalendářem, nebo odprodejem jiného majetku. Tím své dluhy uhradíte a nemovitost zachráníte. Vše vám dokáže spočítat i naše kalkulačka oddlužnění, která je ideálním nástrojem, jak získat přehled o výhodách.

Během oddlužnění na vás nemohou věřitelé, ani exekutoři

Je ještě druhý důvod, proč se pro oddlužnění nemovitosti rozhodnout. Tento důvod samozřejmě souvisí s celkovou vaší ochranou. A to s tím, že aktuální insolvence a způsob oddlužnění jasně specifikují podmínky toho, že po schválení žádosti už úhrady dluhů přijímá jenom soud. Oddlužnění tedy váš majetek ochrání, a to nejenom před samotným věřitelem, tak hlavně před exekutorem, který dnes může mít poměrně velká práva. V tomto případě však jistě pohoří.

Oddlužení pomůže řešit jakékoliv dluhy

Mnozí lidé žádají oddlužnění nemovitosti v situacích, kdy mohou mít různě velké dluhy. Současná legislativní úprava nijak nenařizuje, jak velké musí při oddlužnění OSVČ nebo zaměstnanců dluhy být. Je tedy možné si o oddlužení požádat ve chvíli, kdy dlužíte třeba několik desítek tisíc, tak i ve chvíli, kdy vaše dluhy přesahují miliony. A pokud během následujících pěti let uděláte vše pro jejich uhrazení, může být až 70 procent z nich definitivně odpuštěno.